KUBUS waterrr

Mała butelka wody

Jeśli nasze dziecko chce pić to, co mamy mu podać? Jeśli jesteśmy w domu to nie ma problemu, ale jeśli idziemy na spacer to jest problem. Wtedy z pomocą przychodzi nam i warto w sklepie zapytać czy czytaj więcej »

adwokaT KRAKóW

Dokładnie przemyśl wybór prawnika

Wysokiej jakości prawnik jest gwarantem naszego sukcesu na sali sądowej. Dziś jednak, posiadając tak duży wybór przeróżnych kancelarii prawniczych należy szczegółowo rozeznać się która z nich zapewni czytaj więcej »

sok z marchwi

Marchew dobra na wszystko

Kto jest zainteresowany tematem soku z marchwi musi wiedzieć, że jest ona niesamowicie odżywcza. Zadziała na nasz organizm bardzo szybko i szybko zobaczymy pozytywne tego skutki. Jeśli chcemy zachować czytaj więcej »

prawnik Kraków

Znani prawnicy

W całym kraju mamy wielu wybitnych prawników. Można skorzystać z ich wiedzy, jeśli trafimy do odpowiedniej kancelarii. Dzisiaj prawnik Kraków to osoba, która bardzo dobrze zna się na realiach naszego czytaj więcej »

Purmo cennik

Grzejniki, które zaskakują

Wszystko ewoluuje. Kiedy przypominamy sobie nasze życie sprzed kilkudziesięciu czy kilkunastu lat widzimy, jak wiele się zmieniło, jak wiele mamy możliwości i jak bardzo odmienił swoje oblicze świat w czytaj więcej »

fotobudka wesele

Nietypowa atrakcja

Robienie zdjęć na weselu stało się bardzo modne. Zatrudnia się profesjonalistę, który na pewno dobrze będzie podchodził do wykonywania swojej pracy. Niestety taka osoba będzie brała za to spore pienią czytaj więcej »

imprezy dla dzieci

Jak zorganizować imprezę dla dziecka?

Jak zorganizować imprezę okolicznością dla naszego dziecka? Czy dobrym rozwiązaniem jest samodzielne zabieranie się za nią, ewentualnie przygotowywanie wedle sprawdzonych wzorców, powielanych w adekwa czytaj więcej »

kolektory słoneczne kraków

Darmowa energia słoneczna

Ludzie zdecydowanie za mało wykorzystują energię słoneczną, która dociera do naszej planety. W naszym kraju jest z tym najgorzej, bo nauczyliśmy się, że lepiej jest zapłacić większy rachunek elektrown czytaj więcej »

przeprowadzki biur Kraków

Co oznacza przeprowadzka?

Przeprowadzki biur to dezorganizacja, to chaos, to zupełnie nowe otwarcie. Do przeprowadzki można podejść na wiele sposobów, ale z całą pewnością jest to działanie bardzo wymagające i bardzo nas obcią czytaj więcej »

parkingi Pyrzowice

Zobacz gdzie jesteśmy

Decyzja o wyborze kierunku na uczelni nie zawsze jest związana z zawodem, który będziemy wykonywać w życiu. Stosunkowo często można natknąć się na osoby, które po skończeniu nauki połączyły się z całk czytaj więcej »

 

Jak skomponować zdrowe śniadanie?

zdrowe śniadanieŚniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i wie o tym każdy, ale nie każdy wie jak powinno ono wyglądać. zdrowe śniadanie nie jest ciężkie do skomponowania, a na pewno warto się tą tematyką zainteresować, bo w końcu zdrowie mamy tylko jedno!

Co powinno wchodzić w skład?

Ogólnie przyjęte jest, że w skład śniadania powinny wchodzić takie produkty jak: mleko oraz produkty mleczne (także sfermentowane, czyli kefir czy zsiadłe mleko), pieczywo (najlepiej pełnoziarniste, mogą to też być tak zwane pieczywa chrupkie), tłuszcze, czyli dobrej jakości margaryna, masło albo na przykład olej kokosowy bądź oliwa z oliwek, ostatnim elementem są produkty pochodzenia odzwierzęcego, czyli wędliny, jajka, sery i tym podobne. Takie zestaw należy przygotować na podstawie własnych preferencji oraz możliwości, bo wiele osób posiada jakieś alergię pokarmowe! Najlepszym rozwiązaniem jest mieszanie wszystkich produktów, czyli na śniadanie można zjeść na przykład kakao, kanapkę z szynką i z warzywami, albo płatki na mleku, a do nich chleb z białym serkiem. Połączenie tych wszystkich produktów wcale nie jest trudne, trzeba tylko chwilę pomyśleć nad tym co można zjeść i w jakich ilościach. Śniadanie powinno zawierać od 250 do 500 kcal, w zależności od płci, wieku oraz wykonywanej pracy.

Warzywa i owoce

W śniadanie warto jest wkomponować też jakieś warzywa oraz owoce.

dobre zdrowe śniadanie

Można to zrobić także w formie soku, a jedna porcja warzyw i owoców odpowiada szklance soku. Tak przygotowani mamy siły na cały dzień, zdrowe śniadanie powinno stać się punktem obowiązkowym w każdym domu. W końcu każdy z nas chce jak najdłużej cieszyć się zdrowiem!