KUBUS waterrr

Mała butelka wody

Jeśli nasze dziecko chce pić to, co mamy mu podać? Jeśli jesteśmy w domu to nie ma problemu, ale jeśli idziemy na spacer to jest problem. Wtedy z pomocą przychodzi nam i warto w sklepie zapytać czy czytaj więcej »

adwokaT KRAKóW

Dokładnie przemyśl wybór prawnika

Wysokiej jakości prawnik jest gwarantem naszego sukcesu na sali sądowej. Dziś jednak, posiadając tak duży wybór przeróżnych kancelarii prawniczych należy szczegółowo rozeznać się która z nich zapewni czytaj więcej »

sok z marchwi

Marchew dobra na wszystko

Kto jest zainteresowany tematem soku z marchwi musi wiedzieć, że jest ona niesamowicie odżywcza. Zadziała na nasz organizm bardzo szybko i szybko zobaczymy pozytywne tego skutki. Jeśli chcemy zachować czytaj więcej »

prawnik Kraków

Znani prawnicy

W całym kraju mamy wielu wybitnych prawników. Można skorzystać z ich wiedzy, jeśli trafimy do odpowiedniej kancelarii. Dzisiaj prawnik Kraków to osoba, która bardzo dobrze zna się na realiach naszego czytaj więcej »

Purmo cennik

Grzejniki, które zaskakują

Wszystko ewoluuje. Kiedy przypominamy sobie nasze życie sprzed kilkudziesięciu czy kilkunastu lat widzimy, jak wiele się zmieniło, jak wiele mamy możliwości i jak bardzo odmienił swoje oblicze świat w czytaj więcej »

fotobudka wesele

Nietypowa atrakcja

Robienie zdjęć na weselu stało się bardzo modne. Zatrudnia się profesjonalistę, który na pewno dobrze będzie podchodził do wykonywania swojej pracy. Niestety taka osoba będzie brała za to spore pienią czytaj więcej »

imprezy dla dzieci

Jak zorganizować imprezę dla dziecka?

Jak zorganizować imprezę okolicznością dla naszego dziecka? Czy dobrym rozwiązaniem jest samodzielne zabieranie się za nią, ewentualnie przygotowywanie wedle sprawdzonych wzorców, powielanych w adekwa czytaj więcej »

kolektory słoneczne kraków

Darmowa energia słoneczna

Ludzie zdecydowanie za mało wykorzystują energię słoneczną, która dociera do naszej planety. W naszym kraju jest z tym najgorzej, bo nauczyliśmy się, że lepiej jest zapłacić większy rachunek elektrown czytaj więcej »

przeprowadzki biur Kraków

Co oznacza przeprowadzka?

Przeprowadzki biur to dezorganizacja, to chaos, to zupełnie nowe otwarcie. Do przeprowadzki można podejść na wiele sposobów, ale z całą pewnością jest to działanie bardzo wymagające i bardzo nas obcią czytaj więcej »

parkingi Pyrzowice

Zobacz gdzie jesteśmy

Decyzja o wyborze kierunku na uczelni nie zawsze jest związana z zawodem, który będziemy wykonywać w życiu. Stosunkowo często można natknąć się na osoby, które po skończeniu nauki połączyły się z całk czytaj więcej »

 

Darmowa energia słoneczna

kolektory słoneczne krakówLudzie zdecydowanie za mało wykorzystują energię słoneczną, która dociera do naszej planety. W naszym kraju jest z tym najgorzej, bo nauczyliśmy się, że lepiej jest zapłacić większy rachunek elektrowni, ale mieć problem z głowy i nie przejmować się niczym. To, dlatego kolektory słoneczne kraków nie są w Polsce aż tak popularne jak w innych krajach. Druga ważna kwestia to opłacalność i koszty. Polacy nie są narodem bogatym, dlatego nie chcą aż tak bardzo inwestować swoich pieniędzy. Nie od dzisiaj kolektory słoneczne kraków są nam znane. Różnica polega tylko na tym, że dawniej nie były one tak wydajne. Dzisiaj sytuacja się zmieniła i można wybrać taki kolektor, jaki spełnia nasze wszystkie oczekiwania.

Czy to się opłaca?

Wiele osób się nad tym zastanawia, ale tak naprawdę nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć czy koszty nam się szybko zwrócą. W ostatnich latach mamy gorące lato, wiosna przychodzi dość wcześnie, ale sytuacja może się zmienić i wtedy ciepłych dni będzie jak na lekarstwo. Jeśli brać pod uwagę takie wyliczenia to wychodzi na to, że w Polsce średnio słonecznie jest przez dwie godziny dziennie. Niestety, ale żeby kolektor słoneczny nam się zwrócił to trzeba będzie czekać nawet kilkanaście lat na jego zwrot kosztów. Problem w tym, że to urządzenie może tyle nie wytrzymać i wtedy nasze obliczenia nie będą właściwie. Jeśli robimy wyliczenia to trzeba jednak wziąć pod uwagę, że 45% kosztów zwróci nam państwo. To pozwala na zaoszczędzenie sporych pieniędzy, a zatem może nam się to bardziej opłaca niż myślimy? Im mamy większe zużycie wody do mycia tym bardziej można się nad tym zastanowić.

Jak duże kolektory?

Na jednego człowieka wylicza się półtora metra kwadratowego kolektora słonecznego.

dobry kolektory słoneczne kraków

Jeśli rodzina jest duża to trzeba sobie to przemnożyć, a wtedy na pewno urządzenie, które wybierzemy będzie wydajne i spełni nasze wszystkie oczekiwania. Może, jeśli kolektory słoneczne staną się jeszcze bardziej popularne to można będzie kupić je taniej? W Polsce wiele rzeczy tanieje, kiedy stają się popularniejsze, ale o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Na razie w wielu urzędach, szkołach, a nawet na blokach można spotkać kolektory słoneczne. Skoro innym się to bardzo opłaca to może i my powinniśmy się nad tym zastanowić? Fachowcy przyjadą na miejsce i zamontują nam kolektory w odpowiednim miejscu. Jakby nie patrzeć miejsce nie może być przypadkowe, bo wtedy wydajność kolektorów będzie bardzo niska, a to będzie dla nas nieopłacalne. Lepiej stawiać na coś bardziej sprawdzonego i wydajnego.